VI Rzeźnik Ultra 105K

Drodzy Rzeźnicy i Rzeźniczki!
Z uwagi na sytuację w jakiej znaleźliśmy się w związku z epidemią SARS-CoV-2, aby zachować możliwość obcowania przez Was w tym trudnym czasie z bieszczadzką przyrodą oraz ciągłość i tradycję Biegu Rzeźnika, zmuszeni jesteśmy dokonać zmiany charakteru naszej imprezy i zrezygnować ze sportowej rywalizacji, zmienić przebieg tras, czas trwania Festiwalu oraz wprowadzić szereg innych zmian umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

 • Start i  Meta: Cisna
 • Dystans: około 108 km
 • Suma przewyższeń: 4970 m
Trasa:

Na trasę Biegu składa się pętla niebieska, zielona oraz pętla żółta (https://tracedetrail.com/en/trace/trace/116322).

Pętla niebieska:

Po starcie wspinamy się czerwonym szlakiem na masyw Jasła na Wyżną i Rożki, po czym skręcamy w prawo, zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej i dalej w dół do Solinki. Później, trasa prowadzi w pobliżu stacji kolejki w Balnicy aż do drogi głównej, w którą skręcamy w prawo by po około 1km skręcić w lewo przy wiosce Maniów. Wspinamy się tam aż do przełęczy Żebrak gdzie dołączamy do standardowej trasy Biegu Rzeźnika. Dalsza trasa jest taka sama jak trasa Biegu Rzeźnika, do Cisnej biegniemy czerwonym szlakiem.

Pętla zielona :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej) którym przemieszczamy się do Rożek i tym razem biegniemy dalej czerwonym szlakiem prosto. Nie skręcamy w prawo tak jak na pętli czerwonej. Szlak czerwony towarzyszy nam aż do zbiegu z Ferreczatej gdzie trafiając na szeroką szutrówkę skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach skręcamy w szustrówkę która będzie zamieniać się w ścieżkę doprowadzającą nas do szczytu Paportna na którym skręcamy w prawą stronę by dobiec do szlaku granicznego gdzie także skręcamy w prawą stronę . Szlakiem granicznym dobiegamy do Okrąglika skąd szlakiem czerwonym dobiegamy do Cisnej.

Pętla żółta:

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) ale na Rożkach skręcamy tak jak za pierwszym razem w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo a nie tak jak za pierwszym razem biegliśmy prosto. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej)

Bieg należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli a czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika  między pętlami

Start:
 • Start Biegu będzie możliwy w dniach 6-13 czerwca 2020 r. Zalecamy start w godzinach (1:00-8:00), w zależności od przewidywanego czasu pokonania trasy, tak aby zakończyć Bieg przed symbolicznym “zachodem słońca”.  W dniu 13 czerwca 2020 start możliwy jest do godz. 8.00. Po tej  godzinie oznaczenie trasy niebieskiej a następnie zielonej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem. Kontynuowanie biegu na trasie żółtej (ostatniej pętli) jest możliwe do godz. 16.00 . Po tej  godzinie oznaczenie żółtej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem.
 • Zamknięcie pomiaru  tras nastąpi  14 czerwca 2020 o godz. 14.00. 

 

 • Start odbędzie się w podanej poniżej formule:
  • każdy uczestnik będzie samodzielnie decydować o dniu i godzinie startu;
  • zapisy na “otwarte” godziny startu będą odbywały się poprzez panel Biura wirtualnego.
  • podczas startu, na trasie i w sferze mety uczestnicy mają obowiązek dostosowania się do nakazów i zakazów, w tym w szczególności odnośnie gromadzenia się, zachowania odległości od innych osób, czy obowiązku zasłaniania ust i nosa zgodnie z obowiązującymi aktami prawa.
  • uczestnicy pokonują trasę pieszo; zakazane jest korzystanie z rowerów lub pojazdów mechanicznych
  • przebyty dystans Biegu można dodatkowo zarejestrować w oparciu o serwis internetowy jako backup swojego wyzwania