XVII Bieg Rzeźnika i Bieg Rzeźnika HardCore

Drodzy Rzeźnicy i Rzeźniczki!
Z uwagi na sytuację w jakiej znaleźliśmy się w związku z epidemią SARS-CoV-2, aby zachować możliwość obcowania przez Was w tym trudnym czasie z bieszczadzką przyrodą oraz ciągłość i tradycję Biegu Rzeźnika, zmuszeni jesteśmy dokonać zmiany charakteru naszej imprezy i zrezygnować ze sportowej rywalizacji, zmienić przebieg tras, czas trwania Festiwalu oraz wprowadzić szereg innych zmian umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego.
 • Start i Meta: Cisna
 • Dystans: około 83 km
 • Suma przewyższeń: 3440 m

 • Bieg Rzeźnika Hardcore: + około 25 km
 • Suma przewyższeń odcinka HC: około 1530 m
Trasa:

Na trasę Biegu składa się pętla niebieska i zielona (https://tracedetrail.com/en/trace/trace/116306) a w przypadku HC zawodnicy dodatkowo pokonują petlę żółtą (https://tracedetrail.com/en/trace/trace/116307).

Pętla niebieska:

Po starcie wspinamy się czerwonym szlakiem na masyw Jasła na Wyżną i Rożki, po czym skręcamy w prawo, zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej i dalej w dół do Solinki. Później, trasa prowadzi w pobliżu stacji kolejki w Balnicy aż do drogi głównej, w którą skręcamy w prawo by po około 1km skręcić w lewo przy wiosce Maniów. Wspinamy się tam aż do przełęczy Żebrak gdzie dołączamy do standardowej trasy Biegu Rzeźnika. Dalsza trasa jest taka sama jak trasa Biegu Rzeźnika, do Cisnej biegniemy czerwonym szlakiem.

Pętla zielona :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej) którym przemieszczamy się do Rożek i tym razem biegniemy dalej czerwonym szlakiem prosto. Nie skręcamy w prawo tak jak na pętli czerwonej. Szlak czerwony towarzyszy nam aż do zbiegu z Ferreczatej gdzie trafiając na szeroką szutrówkę skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach skręcamy w szustrówkę która będzie zamieniać się w ścieżkę doprowadzającą nas do szczytu Paportna na którym skręcamy w prawą stronę by dobiec do szlaku granicznego gdzie także skręcamy w prawą stronę . Szlakiem granicznym dobiegamy do Okrąglika skąd szlakiem czerwonym dobiegamy do Cisnej.

Dla kompletnych szaleńców istnieje możliwość przedłużenia trasy o dodatkowe około 25 km.

Pętla żółta HC :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) ale na Rożkach skręcamy tak jak za pierwszym razem w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo a nie tak jak za pierwszym razem biegliśmy prosto. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej)

 

Bieg należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli a czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika między pętlami.

Start:
 • Start Biegu będzie możliwy w dniach 6-13 czerwca 2020 r. Zalecamy start w godzinach (1:00-8:00), w zależności od przewidywanego czasu pokonania trasy, tak aby zakończyć Bieg przed symbolicznym “zachodem słońca”.  W dniu 13 czerwca 2020 start możliwy jest do godz. 8.00. Po tej  godzinie oznaczenie trasy niebieskiej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem. Kontynuowanie biegu na trasie zielonej i żółtej jest możliwe do godz. 16.00. Zawodnicy którzy nie rozpoczną kontynuacji pętli żółtej do godz. 16:00 w dniu 13 czerwca 2020 nie będą mieli możliwości klasyfikacji na odcinku HC.  Po tej  godzinie oznaczenie trasy zielonej i żółtej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem. Zamknięcie pomiaru  tras nastąpi  14 czerwca 2020 o godz. 14.00.

 

 • Start odbędzie się w podanej poniżej formule:
  • każda drużyna będzie samodzielnie decydować o dniu i godzinie startu;
  • zapisy na “otwarte” godziny startu będą odbywały się poprzez panel Biura wirtualnego.
  • podczas startu, na trasie i w sferze mety uczestnicy mają obowiązek dostosowania się do nakazów i zakazów, w tym w szczególności odnośnie gromadzenia się, zachowania odległości od innych osób, czy obowiązku zasłaniania ust i nosa zgodnie z obowiązującymi aktami prawa.
  • uczestnicy pokonują trasę pieszo; zakazane jest korzystanie z rowerów lub pojazdów mechanicznych
  • przebyty dystans Biegu można dodatkowo zarejestrować w oparciu o serwis internetowy jako backup swojego Wyzwania