XVIII Bieg Rzeźnika i Bieg Rzeźnika HardCore

29 maja – 04 czerwca 2021
  • Start i Meta: Cisna
  • Dystans: około 83 km
  • Suma przewyższeń: 3540 m

  • Bieg Rzeźnika Hardcore: + około 25 km
  • Suma przewyższeń odcinka HC: około 1490 m
Trasa:

Na trasę Biegu składa się pętla niebieska i zielona https://tracedetrail.com/en/trace/trace/134002 a w przypadku HC zawodnicy dodatkowo pokonują petlę żółtą https://tracedetrail.com/en/trace/trace/134003.

Pętla niebieska:

Po starcie wspinamy się czerwonym szlakiem na masyw Jasła na Wyżną i Rożki, po czym skręcamy w prawo, zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej i dalej w dół do Solinki. Później, trasa prowadzi w pobliżu stacji kolejki w Balnicy aż do drogi głównej, w którą skręcamy w prawo by po około 1km skręcić w lewo przy wiosce Maniów. Wspinamy się tam aż do przełęczy Żebrak gdzie dołączamy do standardowej trasy Biegu Rzeźnika. Dalsza trasa jest taka sama jak trasa Biegu Rzeźnika, do Cisnej biegniemy czerwonym szlakiem.

Pętla zielona :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej) którym przemieszczamy się do Rożek i tym razem biegniemy dalej czerwonym szlakiem prosto. Nie skręcamy w prawo tak jak na pętli czerwonej. Szlak czerwony towarzyszy nam aż do zbiegu z Ferreczatej gdzie trafiając na szeroką szutrówkę skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach skręcamy w szustrówkę która będzie zamieniać się w ścieżkę doprowadzającą nas do szczytu Paportna na którym skręcamy w prawą stronę by dobiec do szlaku granicznego gdzie także skręcamy w prawą stronę . Szlakiem granicznym dobiegamy do Okrąglika skąd szlakiem czerwonym dobiegamy do Cisnej.

Dla kompletnych szaleńców istnieje możliwość przedłużenia trasy o dodatkowe około 25 km.

Pętla żółta HC :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) ale na Rożkach skręcamy tak jak za pierwszym razem w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo a nie tak jak za pierwszym razem biegliśmy prosto. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej).

 

Bieg należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli a czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika między pętlami.

Start:
  • Start w dniach 29 maja – 04 czerwca 2021 r. w godzinie: 3:00

Limit:
  • godzina 24:00 (północ), poza dniem 04 czerwca 2021, gdzie meta będzie zamknięta o godz. 20:00 (zachód Słońca)
Punkt Odbioru Pakietów

Cisna, Szkoła Podstawowa
Godziny otwarcia:

  • 28 maja, piątek: 15:00 – 22:00
  • 29 maja, sobota – 4 czerwca, piątek: 16:00 – 21:00