Rzeźnik 500 czyli przebiegnę Główny Szlak Beskidzki żeby się przygotować do Festiwalu Biegu Rzeźnika.

 Albo tak po prostu przebiegnę.

“Rzeźnik 500” to wyzwanie polegające na pokonaniu dystansu 500 km po symbolicznej trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wyzwanie zacząć możesz w dowolnym momencie i miejscu na ziemi, ale ukończyć musisz najpóźniej na jeden dzień przed Festiwalem Biegu Rzeźnika.

  • Wyzwanie trwa do 28.05.2024 
  • Zapisy trwają od 10.02.2024 do 01.05.2024
  • Dystans: 500 km
  • Zaczynasz swą przygodę kiedy chcesz, ale twój cel jest jasny: to wyzwanie, w którym zmierzysz się z GSB  czyli najdłuższym szlakiem wytyczonym w polskich górach.

 

Skąd pomysł i o co chodzi

Zaczynasz swą przygodę kiedy chcesz, ale twój cel jest jasny: to wyzwanie, w którym zmierzysz się z GSB  czyli najdłuższym szlakiem wytyczonym w polskich górach. 

“Rzeźnik 500” polega na pokonaniu dystansu 500 km w dowolnej ilości treningów oraz w dowolnej lokalizacji, biegnąc, maszerując lub w formie nordic walking, śledząc swoje postępy na symbolicznej trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Nie wykluczamy, a wręcz mamy nadzieję, że znajdą się śmiałkowie którzy zechcą jednak pokonać naszą trasę w “realu” i opowiedzą nam o tym przyczyniając się do pogłębienia doświadczeń i wiedzy o tym szlaku.

To wyzwanie dla wszystkich miłośników gór i biegania, którzy już teraz chcą poczuć namiastkę festiwalowych rzeźnickich emocji i jednocześnie chcieliby mieć fajną biegową motywację na jeszcze lepsze przygotowanie się do górskich startów, w tym mamy nadzieję że na Festiwalu Biegu Rzeźnika.

Trasa

Po zalogowaniu się, każdy z zawodników może wgrać swój trening w formacie gpx, tcx lub zaimportować z aplikacji STRAVA – wówczas system sam automatycznie zweryfikuje aktywności, sumując je dla Waszej drużyny, lub wpisać swój kilometraż załączając zrzut ekranu ze swojej trasy, z którego będzie można wyczytać minimum: datę treningu, dystans oraz czas – wpis pojawi się po dokonaniu weryfikacji przez administratora.

Jak dodać aktywność?

Bierzesz udział w wyzwaniu? Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Poniżej przedstawiamy jak w prawidłowy sposób dodawać wyniki. Jeżeli się już zapisałeś i opłaciłeś swoje zgłoszenie, a także odbyłeś swój pierwszy trening, postępuj następująco:

1. Zaloguj się na swoim koncie na platformie B4SPORTONLINE.PL za pomocą loginu oraz hasła.

2. Na liście zawodów znajdź „Best Friend czyli byle do wiosny mój przyjacielu i kliknij „Dodaj aktywność”.

3. Wybierz sposób dodania wyniku z treningu.

  • Dodaj plik GPX/TCX  – wgraj plik GPX/TCX pobrany z aplikacji, którą zmierzony został dystans oraz czas Twój rezultat zostanie automatycznie zsynchronizowany z platformą wyników.
  • Dodaj zdjęcie – wgraj plik w formacie jpeg, jpg, png. Wypełnij pola formularza – czas, data, dystans oraz przewyższenie. W przypadku ręcznego odczytu, wynik będzie musiał czekać na akceptację administratora.
  • Zsynchronizuj swoje aktywności z aplikacją STRAVA – wybierz trening, a następnie kliknij ‘Dodaj’.

Uwaga! Jeżeli w danym dniu odbyłeś więcej niż 1 trening, pamiętaj, aby za każdym razem wgrać plik w tym samym formacie.

4. Po dodaniu wyniku, będziesz mógł sprawdzić swoje rezultaty, wystarczy kliknąć „Twój Wynik” na liście wydarzeń.

Jak pobrać plik GPX?

Podpowiadamy jak pobrać plik GPX z popularnych aplikacji mierzących aktywność fizyczną. 

A. MapMyRun

1. Zaloguj się na konto używając przeglądarki Chrome https://www.mapmyrun.com/auth/login/?next=%2F. Znajdź interesującą Cię aktywność i przejdź do jej szczegółów klikając na nią.

2. Następnie należy pobrać rozszerzenie o nazwie MapMyRun GPX Exporter dostępne pod następującym linkiem: https://chrome.google.com/webstore/detail/mapmyrun-gpx-exporter/ojchmmlabomgmkpaelangjgilencigcg?hl=pl

3. Po pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenia pojawi się możliwość eksportowania pliku GPX. Należy kliknąć na „export as GPX” aby zacząć pobieranie.

 

 

B. STRAVA 

1. Zaloguj się panelu aplikacji STRAVA na stronie https://www.strava.com/

2. Przejdź do zakładki Training, a następnie z listy „My Activities” wybierz trening, który ma zostać wygenerowany do pliku gpx.

 

3. Kliknij menu z 3 kropkami, następnie wybierz Export GPX. Plik zostanie zapisany na Twoim komputerze.

 

C. GARMIN CONNECT

1. Zaloguj się na https://connect.garmin.com/

2. W prawym górnym rogu znajduje się ikonka zębatki, kliknij w nią.

3. Z rozwiniętej listy wybierz „Eksportuj do pliku GPX”.