III Rzeźnik Sky

Drodzy Rzeźnicy i Rzeźniczki!
Z uwagi na sytuację w jakiej znaleźliśmy się w związku z epidemią SARS-CoV-2, aby zachować możliwość obcowania przez WAS w tym trudnym czasie z bieszczadzką przyrodą oraz ciągłość i tradycję Biegu Rzeźnika, zmuszeni jesteśmy dokonać zmiany charakteru naszej imprezy i zrezygnować ze sportowej rywalizacji, zmienić przebieg tras, czas trwania Festiwalu oraz wprowadzić innych szereg zmian umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

 • Start i  Meta: Cisna
 • Dystans: około 51 km
 • Suma przewyższeń: 2420 m

Trasa:

Wyzwanie odbywać się będzie na pętli żółtej i czerwonej (https://tracedetrail.com/en/trace/trace/116321).

Pętla żółta :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) Na Rożkach skręcamy w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej).

Pętla czerwona :

Po pokonaniu pętli żółtej ruszacie na pętlę czerwoną

Rozpoczynacie przemieszczając się czerwonym szlakiem w kierunku masywu Jasła ale już na pierwszej krzyżówce skręcamy w lewo w utwardzoną stokówkę. Ta droga po zboczu masywu będzie Wam towarzyszyć aż do czerwonego szlaku na wysokości Smereka gdzie skręcamy w prawo w wspomniany szlak czerwony. Od tego miejsca możecie napotkać uczestników wyzwania z innych dystansów którzy będą przemieszczać się w odwrotnym kierunku. Czerwony szlak doprowadzi Was do samej mety a po drodze miniecie połoniny z których będziecie mogli podziwiać piękne widoki.

 

Bieg należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli a czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika między pętlami.

Start:

 • Start Biegu będzie możliwy w dniach 6-13 czerwca 2020 r. Zalecamy start w godzinach (8:00-12:00), w zależności od przewidywanego czasu pokonania trasy, tak aby zakończyć Bieg przed symbolicznym “zachodem słońca”. W dniu 13 czerwca 2020  start możliwy jest do godz. 16.00 Po tej  godzinie oznaczenie trasy żółtej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem. W dniu 14 czerwca 2020 możliwe jest kontynuowanie biegu na trasie czerwonej  jednak start nie może być później niż  godz. 8.00. Po tej  godzinie oznaczenie trasy czerwonej będzie sukcesywnie sprzątane za ostatnim uczestnikiem.
 • Zamknięcie pomiaru  tras nastąpi  14 czerwca 2020 o godz. 14.00.
 • Start odbędzie się w podanej poniżej formule:
  • każdy uczestnik będzie samodzielnie decydować o dniu i godzinie startu;
  • zapisy na “otwarte” godziny startu będą odbywały się poprzez panel Biura wirtualnego.
  • podczas startu, na trasie i w sferze mety uczestnicy mają obowiązek dostosowania się do nakazów i zakazów, w tym w szczególności odnośnie gromadzenia się, zachowania odległości od innych osób, czy obowiązku zasłaniania ust i nosa zgodnie z obowiązującymi aktami prawa.
  • uczestnicy pokonują trasę pieszo; zakazane jest korzystanie z rowerów lub pojazdów mechanicznych
  • przebyty dystans Biegu można dodatkowo zarejestrować w oparciu o serwis internetowy jako backup swojego wyzwania