III Rzeźnik Sky

Drodzy Rzeźnicy i Rzeźniczki!
Z uwagi na sytuację w jakiej znaleźliśmy się w związku z epidemią SARS-CoV-2, aby zachować możliwość obcowania przez WAS w tym trudnym czasie z bieszczadzką przyrodą oraz ciągłość i tradycję Biegu Rzeźnika, zmuszeni jesteśmy dokonać zmiany charakteru naszej imprezy i zrezygnować ze sportowej rywalizacji, zmienić przebieg tras, czas trwania Festiwalu oraz wprowadzić innych szereg zmian umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego.
 • Start i  Meta: Cisna
 • Dystans: około 51 km
 • Suma przewyższeń: 2420 m

Trasa:

Wyzwanie odbywać się będzie na pętli żółtej i czerwonej (https://tracedetrail.com/en/trace/trace/116321).

Pętla żółta :

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) Na Rożkach skręcamy w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej).

Pętla czerwona :

Po pokonaniu pętli żółtej ruszacie na pętlę czerwoną

Rozpoczynacie przemieszczając się czerwonym szlakiem w kierunku masywu Jasła ale już na pierwszej krzyżówce skręcamy w lewo w utwardzoną stokówkę. Ta droga po zboczu masywu będzie Wam towarzyszyć aż do czerwonego szlaku na wysokości Smereka gdzie skręcamy w prawo w wspomniany szlak czerwony. Od tego miejsca możecie napotkać uczestników wyzwania z innych dystansów którzy będą przemieszczać się w odwrotnym kierunku. Czerwony szlak doprowadzi Was do samej mety a po drodze miniecie połoniny z których będziecie mogli podziwiać piękne widoki.

Start:

 • Start Biegu będzie możliwy w dniach 6-14 czerwca 2020 r. Zalecamy start w godzinach (8:00-12:00), w zależności od przewidywanego czasu pokonania trasy, tak aby zakończyć Bieg przed symbolicznym “zachodem słońca”.
 • Start odbędzie się w podanej poniżej formule:
  • każdy uczestnik będzie samodzielnie decydować o dniu i godzinie startu;
  • zapisy na “otwarte” godziny startu będą odbywały się poprzez panel Biura wirtualnego.
  • podczas startu, na trasie i w sferze mety uczestnicy mają obowiązek dostosowania się do nakazów i zakazów, w tym w szczególności odnośnie gromadzenia się, zachowania odległości od innych osób, czy obowiązku zasłaniania ust i nosa zgodnie z obowiązującymi aktami prawa.
  • uczestnicy pokonują trasę pieszo; zakazane jest korzystanie z rowerów lub pojazdów mechanicznych
  • przebyty dystans Biegu można dodatkowo zarejestrować w oparciu o serwis internetowy jako backup swojego wyzwania