Zawody THE NORTH FACE BROAD PEAK RUN oraz  THE NORTH FACE MAKALU RUN  odbędą się w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. www.festiwalgorski.pl

 

Zdobądź podczas Festiwalu Górskiego swój ośmiotysięcznik! Tradycyjnie podczas Festiwalu organizujemy zawody biegowe, na podstawie których stworzyliśmy Koronę Himalajów i Karakorum. Dystans trasy odpowie wysokości danego szczytu. W tym roku będzie to BROAD PEAK, którego wysokość to 8051 m.n.p.m.

THE NORTH FACE BROAD PEAK RUN

  • Dystans: około  8051 m (wysokość BROAD PEAK)
  • Suma podbiegów/zbiegów: ok. 354 m

THE NORTH FACE MAKALU RUN

  • Dystans: około  8481 m (wysokość MAKALU) 
  • Suma podbiegów/zbiegów: ok. 316 m

Organizator

  • Fundacja Bieg Rzeźnika

THE NORTH FACE BROAD PEAK RUN

Start  THE NORTH FACE BROAD PEAK RUN:

  • sobota, 10 września, o godzinie 10.00

Dystans: około  8051 m (wysokość BROAD PEAK)

Suma podbiegów/zbiegów: ok. 354 m

 

Trasa:

Trasy Biegów rozpoczynają się w okolicach Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądek-Zdroju. Trasa jest w pełni oznaczona przez organizatora i przebiega przez drogi publiczne, szutrowe oraz leśne. Start i meta w Parku Zdrojowym vis a vis Zdroju Wojciech – spod bramy The North Face.

Limit czasu na pokonanie trasy biegu: 2 godziny.

 

Odbiór pakietów dla biegaczy: wyłącznie w dniu Biegu, od godziny 8.00 w Biurze Zawodów, które będzie zlokalizowane w Parku Zdrojowym – okolice startu.

 

Dekoracja zwycięzców: w sobotę o 15:30

THE NORTH FACE MAKALU RUN

Start THE NORTH FACE MAKALU RUN:

  • niedziela, 11 września, o godzinie 10.00

Dystans: około  8481 m (wysokość MAKALU)

Suma podbiegów/zbiegów: ok. 316 m

Trasa:

Trasy Biegów rozpoczynają się w okolicach Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądek-Zdroju. Trasa jest w pełni oznaczona przez organizatora i przebiega przez drogi publiczne, szutrowe oraz leśne. 

Start i meta w Parku Zdrojowym vis a vis Zdroju Wojciech – spod bramy The North Face.

 

Limit czasu na pokonanie danej trasy biegu: 2 godziny.

 

Odbiór pakietów dla biegaczy: wyłącznie w dniu Biegu, od godziny 8.00 w Biurze Zawodów, które będzie zlokalizowane w Parku Zdrojowym – okolice startu.

 

Dekoracja zwycięzców:

  • w niedzielę o 14:00

Korona Himalajów i Karakorum

Jak zauważyliście, od 2018 roku jeden ośmiotysięcznik zastępuje inny. Razem ośmiotysięczników jest 14 a każdy z nich ma swoją trasę biegową w Lądku Zdroju.

Długość trasy umownie odpowiada wysokości danej góry, przy zachowaniu założenia, że 1 metr w górę to jeden metr odległości na trasie.

Na podstawie wyników odbytych biegów organizowanych w ramach Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, gdzie w pierwszej kolejności liczy się ilość „zdobytych” ośmiotysięczników a w drugiej łączny czas ich przebiegnięcia (przy założeniu, że jeżeli ktoś biegł dany ośmiotysięcznik dwa razy to liczy się mu lepszy czas) firma B4 Sport opracowała dla nas klasyfikację łączną.