KANCZENDZONGA ​RUN

SALOMON KANCZENDZONGA ​RUN

22.09.2019- NIEDZIELA

Zawody SALOMON KANCZENDZONGA RUN odbędą się w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. www.festiwalgorski.pl

Zawody biegowe towarzyszą Festiwalowi w Lądku od 2011 roku. Zmieniały nazwy, sponsorów, trasy ale zawsze był to sposób na krótkie, sobotnie oderwanie się od filmów i prezentacji.

Data: 22.09.2019 - niedziela

Miejsce: Lądek-Zdrój

Godzina: 11:00

Start: Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II

Meta: Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II

Trasa:
Trasa Biegu KANCZENDZONGA RUN rozpoczyna się w okolicach Parku Zdrojowego im. Jana Pawła II w Lądek-Zdroju. Trasa jest w pełni oznaczona przez organizatora i przebiega przez drogi publiczne, szutrowe oraz leśne.

Mapa trasy: tracedetrail ​ https://link.do/c6HkL​ ,

traseo ​ https://www.traseo.pl/trasa/kanczendzonga-22-09-2019​ - kod trasy w aplikacji Traseo, gdzie można pobrać trasę w dowolnym rozszerzeniu to​

Długość: trasa liczy ok. 8586m (wysokość Kanczendzonga)

Suma podbiegów/zbiegów: D+270m/D-270m

Limit czasu na pokonanie trasy biegu: 2 h

 

Organizator

  • Stowarzyszenie TKKF KOMPAS
  • Fundacja Bieg Rzeźnika

 

ZAPISY REGULAMIN BIEGU

Korona Himalajów i Karakorum

Co roku w Lądku Zdroju odbywają się biegi, na podstawie których stworzyliśmy Koronę Himalajów i Karakorum.

Do tej pory odbyły się :

Jak zauważyliście, od 2018 roku jeden ośmiotysięcznik zastępuje inny. Idąc tym tropem w bieżącym roku dojdzie nowy ośmiotysięcznik na miejsce Everest Run, który rozegrał się już dwukrotnie.

Razem ośmiotysięczników jest 14 a każdy z nich ma swoją trasę biegową w Lądku Zdroju.

Długość trasy umownie odpowiada wysokości danej góry, przy zachowaniu założenia, że 1 metr w górę to jeden metr odległości na trasie.

Na podstawie wyników odbytych biegów organizowanych w ramach Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, gdzie w pierwszej kolejności liczy się ilość "zdobytych" ośmiotysięczników a w drugiej łączny czas ich przebiegnięcia (przy założeniu, że jeżeli ktoś biegł dany ośmiotysięcznik dwa razy to liczy się mu lepszy czas) firma B4 Sport opracowała dla nas klasyfikację łączną.