BRUBECK K2 RUN

BRUBECK K2 RUN, LĄDEK ZDRÓJ, 24.09.2016- SOBOTA

ZOBACZ WYNIKI >>>

Zawody BRUBECK K2 RUN odbędą się w ramach dwudziestej pierwszej edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.
www.festiwalgorski.pl

Zawody biegowe towarzyszą Festiwalowi w Lądku od 2011 roku. Zmieniały nazwy, sponsorów, trasy ale zawsze był to sposób na krótkie, sobotnie oderwanie się od filmów i prezentacji.
W tym roku jednym z tematów przewodnich jest zimowa wyprawa na K2 stąd też pomysł, by bieg był właśnie na dystansie 8611 metrów – czyli równym wysokości drugiej góry świata.

I stąd już tylko krok do pomysłu, by w kolejnych latach robić biegi na dystansach równych innym ośmiotysięcznikom, tak by za lat 14 poznać zdobywcę Korony, kogoś kto przebiegnie wszystkie 14 ośmiotysięczne trasy…

Oczywiście byłoby to krzywdzące dla tych, co zaczną biegać powiedzmy za 5 lat, że oni nie mają już szans wystartować choćby w tegorocznym Brubeck K2 Run. Więc w następnych latach będziemy organizować bieg nie tylko na jednej trasie, tak by chętni mogli pouzupełniać swoje braki do Korony.

Data: 24.09.2016 - sobota

Miejsce: Lądek-Zdrój

Godzina: 12:00

Start: Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II

Meta: Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II

Trasa:
trasa

http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/152404/1/10

Długość: trasa liczy 8611 m

Przewyższenie: + 320 m -320 m; najniższy punkt trasy – 456 m n.p.m., najwyższy – Trojak – 759 m. n.p.m.

Limit czasu na pokonanie trasy biegu: 3 h

WARUNKI UCZESTNICTWA

Uczestnikiem zawodów może być każda osoba, która do dnia 24.09.2016 roku ukończy 18 lat i złoży ważne oświadczenie o stanie zdrowia i odpowiedzialności w zakresie udziału w zawodach; zawody mają charakter otwarty; weryfikacja zawodników oraz wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w Biurze Zawodów w dniu imprezy w godz. 8.00 – 11.40; przy weryfikacji każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód tożsamości.

REGULAMIN BRUBECK K2 RUN

Zgłoszenia BRUBECK K2 RUN

 

Organizator

  • Stowarzyszenie TKKF KOMPAS

  • Fundacja Bieg Rzeźnika

ZAWODY DLA DZIECI

Na 30 minut przed startem biegu głównego zostaną rozegrane zawody dla dzieci - na trasie ok. 300 metrów. Na tym dystansie nie jest prowadzona klasyfikacja; dzieci nie otrzymują świadczeń ani nagród.