Bieg o Puchar Roberta Korzeniowskiego. Arłamów 2017

BIEG O PUCHAR ROBERTA KORZENIOWSKIEGO. ARŁAMÓW 2017.

15.10.2017 - niedziela

 

 

Zapraszam do wspólnego biegowego odkrywania tras i miejsc bliskich mojemu sercu. Arłamów i okolice, to dla mnie oaza spokoju i fantastyczny kompleks hotelowo- sportowy, do którego często zaglądam z rodziną i przyjaciółmi. Tu sięgają też historyczne moje korzenie, aż po prapradziadka, który w tej okolicy budował kolej a potem się osiedlił. Teraz kolej na nasze spotkanie, dobrą zabawę i wspólne przeżycie wyjątkowego weekendu na pięknym i wciąż tajemniczym polsko-ukraińskim pograniczu.

Do zobaczenia  wkrótce,
Robert Korzeniowski

Wyniki dystansu 19 km        Wyniki dystansu 36 km

Trasa górska, malownicza o niewielkich przewyższeniach, z którymi poradzi sobie nawet początkujący biegacz.

Poprowadzona rzadko uczęszczanymi ścieżkami, niegdyś niedostępnymi terenami dla zwykłego turysty, a równie pięknymi jak znane szlaki w Bieszczadach. Trasa długa poprowadzona obok cmentarzyka sprzed I wojny światowej w dawnej wsi Paportno, aż na górę Żytne skąd rozpościera się widok na Kalwarię Pacławską. PAPORTNO - nieistniejąca dziś wieś, niegdyś w kluczu dobromilskim, w pobliżu Kalwarii Pacławskiej i Makowej. Biegnie przez nią granica państwowa z Ukrainą. Po stronie polskiej zachowały się resztki cmentarza z nagrobkami. W miejscu cerkwi, duży krzyż drewniany. O cmentarzyk dbają „dobrzy ludzie", wycinając krzewy, kosząc od czasu do czasu trawę i kopiąc rów odwadniający.

Zarówno trasa krótka, jak i długa przebiega przez dawną wieś Arłamów.
Nazwa wsi Arłamów ma pochodzić od ruskiego imienia Warłam a w przeszłości mieli być tu osadzani jeńcy tatarscy. Jej właścicielami byli Herburtowie, Kopystańscy i Fredrowie. Podczas powstania Chmielnickiego w 1648 r., zagon kozacki oblegał w tutejszym dworze Andrzeja Maksymiliana Fredro, fundatora Kalwarii Pacławskiej i przodka przyszłego poety Aleksandra. Ostatecznie wieś została spalona przez oddział UPA po wysiedleniu mieszkańców w 1946 r. Na początku lat 70. XX w. powstał tu Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów, służący głównie polowaniom dla wysoko postawionych osób. Arłamowem nazwano wówczas całą rozległą dolinę i tereny nieistniejących wsi Borysławki, Grąziowej, Jamnej, Krajnej, Kwaszeniny, Łomnej i Trójcy. Cały teren – powierzchni około 23 tys. ha – otoczono ogrodzeniem z siatki drucianej wysokiej na 3 m, o długości ok. 80 km. Blokowano w ten sposób migrację zwierzyny. W czasie stanu wojennego na początku 1982 r. internowany był tu przewodniczący „Solidarności” Lech Wałęsa, późniejszy prezydent. W połowie lat 90. XX w. obiekt został sprzedany. Wybudowano dwa wyciągi orczykowe, urządzono trasy zjazdowe, oświetlone i sztucznie naśnieżane. Powstały również trasy do narciarstwa biegowego. Na potoku Jamninka zbudowano mały zalew służący latem do kąpieli i wędkowania. Następnie miało miejsce otwarcie zupełnie nowego 4-gwiazdkowego Hotelu ze SPA i całym zapleczem rekreacyjno-sportowym (przy którym znajduje się start i meta biegu). Dawny hotel też przy nim pozostawiono i po gruntownej modernizacji funkcjonuje pod nazwą "Rezydencja". Ośrodek jest dobrym punktem wypadowym wycieczek pieszych jak i rowerowych, zarówno w masywie Suchego Obycza jak i tras na Pogórzu Przemyskim.

 

Nasz Partner techniczny Polar funduje nagrody dla zwycięzców: model M200 za dystans 19km i Polar M430 dla.tych , ktorzy zdecydują sie na 36 km dystans.

Data: 15.10.2017 - niedziela

Start i meta będzie na terenie Arłamów Hotel SPA

Dystans krótki: okołopółmaratoński (18,6 km)
Dystans długi: okołomaratoński (35,7 km)

Trasa:
Dystans I : Hotel Arłamów – Kwaszenina – dawna wieś Arłamów – Hotel Arłamów
Dystans II : Hotel Arłamów – Kwaszenina – dawna wieś Arłamów – Paportno – Hotel Arłamów

Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy biegu:
Dystans I (około 18,6 km) - 4 godziny.
Dysnas II (około 35,7 km) – 6 godzin.

Na obu dystansach obowiązuje dodatkowy limit czasu 1,5 godz. na punkcie kontrolnym w Kwaszeninie. Zawodnicy, którzy nie zdołają opuścić tego punktu kontrolnego w limicie, będą dyskwalifikowani.

Termin, miejsce i trasa biegów :

Biegi odbędą  się w niedzielę 15.10.2017 r.

  • Start biegów nastąpi o godz. 9:00
  • Start i meta biegów usytuowane będą na terenie Arłamów Hotel SPA

Biuro Zawodów
Hotel Arłamów – Hala Sportowa

  • 14.10.2017 r.  w godzinach 14:00 - 22:00
  • 15.10.2017 r.  w godzinach 6:30 - 7:30

Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się w niedzielę 15.10.17

Trasa:

http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/151364/1/10

Organizator

  • Fundacja Bieg Rzeźnika
  • RK Athletics lekkoatletyczny klub Roberta Korzeniowskiego

 

 

IMG_7696  1_1 1_2 Arlamow-4_144

image4 image5 image6 image8

 

Organizatorzy:

 

Partnerzy: