Ruszyły zapisy na Bieg Rzeźnika+, Bieg Rzeźnika Ultra oraz Bieg Rzeźnika na Raty

Rzeźniczki, Rzeźnicy! (obecni i przyszli)

Negocjowaliśmy długo (może nawet zbyt długo) ale pomimo 3 miesięcy od złożenia wniosku nie udało nam się dotąd uzyskać od władz BdPN decyzji umożliwiajacej przebieg jakichkolwiek biegów przez teren Parku, w tym tradycyjnej trasy Biegu Rzeźnika. Nie rezygnujemy z walki o powrót na tradycyjną trasę, jednak dotychczasowe działania dyrekcji BdPN pokazują, że sprawa może się toczyć jeszcze długo i wymagać odwołań. Nie chcemy Wam biegaczom serwować dłużej takiej niepewności, dlatego działamy tak, jakby zgody na bieg nie było. Być może w którymś momencie zostaniemy mile zaskoczeni i wrócimy na połoniny. W razie czego mamy kilka pomysłów jak sobie poradzić z tym „problemem”.

Tymczasem przygotowaliśmy dla Was nie mniej ciekawe, nowe lub częściowo tylko zmodyfikowane trasy kilku biegów. Trasy te obejmują m.in. szlak pasma granicznego, Rabią Skałę, Hyrlatą, Łopiennik, masyw Otrytu i inne piękne, dzikie i mało uczęszczane bieszczadzkie szlaki. Gwarantujemy jak zwykle wspaniałą atmosferę i świetną zabawę w gronie miłośników biegów górskich. Jeśli ktoś zatęskni za połoninami, zawsze będzie mógł oddać się kontemplacji ich piękna jako zwykły turysta (biegający lub nie)-- w końcu przecież Rzeźnicki Festiwal Biegowy trwa ponad tydzień więc będzie na to czas!

Wieczorem 15 grudnia uruchomiamy zapisy na Bieg Rzeźnika+ (oraz Bieg Rzeźnika+ HardCore), Bieg Rzeźnika Ultra 100/140/160 oraz Bieg Rzeźnika na Raty. Wstępna rejestracja na Bieg Rzeźnika+ potrwa tylko do 20 grudnia, i jeżeli do tego czasu zapisze się więcej par niż przewiduje limit (na razie 400 par), to wtedy, 22 grudnia, zostanie przeprowadzone losowanie, które wyłoni listę startową oraz listę rezerwową (podobnie jak to zrobiliśmy w ubiegłym roku). Jeśli nie, to bez stresu będzie się można zapisywać aż do wyczerpania limitu.

Liczymy na Wasze zrozumienie zarówno w kwestii przekładanych terminów zapisów jak i w kwestii naszej usilnej walki o powrót na tradycyjną trasę (w końcu to ja wiele lat temu zakładałem się o nią z przyjaciółmi!). Mamy nadzieję że widzimy się w przyszłym roku w Bieszczadach (z niektórymi to pewnie już na Zimowym Maratonie Bieszczadzkim).

W imieniu ekipy organizatorskiej Festiwalu Biegu Rzeźnika,

Mirek