Wyniki plebiscytu “Złote Kozice 2016”

Szanowni Biegacze, Rzeźnicy!

Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy w Plebiscycie „Złote Kozice 2016” oddane na Bieg Rzeźnika, Rzeźniczka i inne biegi Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego, a także na ultraMaraton Bieszczadzki i Zimowy Maraton Bieszczadzki. Dzięki Wam nasze biegi zostały wyróżnione spośród najlepszych biegów górskich w Polsce, organizowanych w 2016 roku. Wiemy że Wasze głosy są wyrazem poparcia dla pracy, którą dla Was wykonujemy. Traktujemy je również jako kredyt zaufania i impuls do jeszcze większego zaangażowania i rozwijania organizowanych przez nas imprez biegowych.

W kategorii Najlepszy Bieg Górski (klasyfikacja „open”), Bieg Rzeźnika zdobył „Brązową Kozicę”, przegrywając z Łemkowyna Ultra Trail oraz ze swoim młodszym bratem – ultraMaratonem Bieszczadzkim, który zdobył „Srebrną Kozicę”. W tej samej kategorii, na 10. pozycji wyróżniony również został Rzeźniczek, czyli mały Bieg Rzeźnika. Jako że trzy pierwsze biegi w kategorii „open” były jednocześnie biegami „ultra”, dlatego ultraMaraton Bieszczadzki oraz Bieg Rzeźnika otrzymały również nagrody w kategorii Najlepszy Bieg Górski na Dystansie Ultra – odpowiednio „Srebrną Kozicę” i „Brązową Kozicę”. Z kolei Rzeźniczek zdobył „Brązową Kozicę” w kategorii Najlepszy Bieg Górski na Długim Dystansie, wyprzedzając Zimowy Maraton Bieszczadzki, który uplasował się na 6. pozycji. Jesteśmy również dumni że, pomimo tegorocznych trudności, nasz Rzeźnicki Festiwal Biegowy zdobył „Srebrną Kozicę” w kategorii Festiwali Biegów Górskich.

Gratulujemy fantastycznego wyniku Organizatorom Łemkowyna Ultra Trail – szczególnie że mamy świadomość tego, ile pracy i zaangażowania wymaga organizacja takiej imprezy. Cieszymy się, widząc że z roku na rok poziom organizacji górskich imprez biegowych w Polsce jest na coraz wyższym poziomie. Cieszymy się, bo jest to w końcu z korzyścią dla nas – biegaczy górskich. Podejmujemy wyzwanie i dołożymy starań by w przyszłym roku odzyskać tytuły najlepszego biegu górskiego oraz najlepszego festiwalu biegów górskich w Plebiscycie „Złote Kozice”. Będziemy też ostro walczyć w innych kategoriach 🙂

Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy i zapraszamy na nasze biegi w 2017 roku.