Słów kilka o Rzeźniku ENIGMA

Rzeźnik ENIGMA, czyli kolejne dziecko Festiwalu Rzeźnika, wystartuje już niebawem - 3 czerwca o godz. 4:00 z samego centrum Cisnej. Niech Was jednak nie zwiedzie ta informacja, gdyż Cisna to tylko strefa zbiórki! Tajemnicą owiane jest zarówno miejsce startu jak i mety. Nieznany nikomu z uczestników przebieg trasy oraz dystans i suma przewyższeń. Bieg-zagadka dla każdego. Dla początkujących i starych wyjadaczy. Nieprecyzyjny i nieprzejrzysty do samego końca, stanowi nie lada wyzwanie i możliwość zmierzenia się z czymś unikatowym w skali zawodniczej. To jednak rywalizacja i ściganie. Dobrą wiadomością (dla niektórych) jest fakt, że Enigma nie ma nic wspólnego z biegiem na orientację, a trasa będzie w pełni oznaczona. Poprowadzi Was szlak turystyczny i standardowe oznaczenia organizatora. Nie ujawniając ich wcześniej, tworzymy nową formułę biegu---biegu nieprzewidywalnego, pełnego emocji i niespodzianek, niezaplanowanych górek i zbiegów. Dodatkowo, gwarantujemy, że obędzie się bez żadnej (przynajmniej ludzkiej) zguby ;).

Od dłuższego czasu, na naszym facebookowym profilu, możecie śledzić historię pewnego biegacza i jego zmagań z tajemniczymi przybyszami z obcej planety. To zapowiedź konwencji biegu, możliwych zadań lub zagadek, które mogą Was spotkać w trakcie Enigmy. Uprzedzając pytania, nie będziecie się mierzyć z fizycznymi przeszkodami w stylu runmageddonu. Jedyne ekstremum, które może się zdarzyć, to udzielenie pomocy Nieznajomym, intrygujące wygibasy lub kilka karnych pompek. Zapewniamy proste, lekkie, łatwe i przyjemne atrakcje, a w zamian liczymy na niezawodny uśmiech na mecie. Wysublimowany dowcip, doświadczenie i rzetelność festiwalowych orgów oraz całej armii wolontariuszy, zapewnią wszystkim uczestnikom niezapomniany pakiet wrażeń.

Dla niecierpliwych i dociekliwych, przedstawiamy garść informacji dot. II edycji Rzeźnika Enigmy: Dystans: między 25 km a 35 km. Suma podbiegów/zbiegów: D+/- między 1000m a 3000m. Limit czasu na pokonanie trasy biegu: 5 godzin. Na trasie znajdzie się jeden punkt odświeżania/kontrolny, zaopatrzony w wodę. Dodatkowo, mogą pojawić się inne punkty kontrolne, których usytuowanie nie będzie wcześniej publikowane. Klasycznie, zawodnik zobowiązany jest posiadać w trakcie całego biegu wyposażenie: folię NRC, naładowany i aktywny telefon (nr telefonu powinien być zgodny z nr podanym na zgłoszeniu), kubek, bidon lub inny pojemnik na napoje oraz minimum 200 ml trunku (na starcie i przy wyjściu z każdego punktu odżywczego). Spodziewane są stacjonarne i lotne kontrole.

Zapisy są cały czas otwarte!