Losowanie do XVI Biegu Rzeźnika w sobotę o 21:00

Drogie Rzeźniczki i drodzy Rzeźnicy,

na liście zgłoszonych do Biegu Rzeźnika jest niemal dwa razy więcej drużyn niż wolnych miejsc. Dlatego też w sobotę 20 października 2018 r. o godz. 21:00 zostanie przeprowadzona procedura losowania, która wyłoni listę startową oraz uporządkowaną listę rezerwową.

Podobnie jak w latech ubiegłych, również i w tym roku przeprowadzimy jawną procedurę losowania miejsc na listę startową Biegu Rzeźnika. Tak na prawdę, procedura losowania rozpoczęła się dawno temu---w końcu każde zgłoszenie drużyny i każde ukończenie biegu na ultraMaratonie Bieszczadzkim (26km, 52km lub 90km) powodowało "dodanie nowych losów do urny", z której będziemy losować (a tych losów uzbierało się blisko 5000). W sobotę, 20.10.2018 dokonamy ostatniego "zamieszania losów" w urnie, i tym samym ustalona zostanie ostateczna kolejność drużyn.

Przebieg procedury jest następujący:

  1. opublikowaliśmy ponumerowaną listę drużyn (wersja XLSX | wersja PDF)
  2. opublikowaliśmy listę ponumerowanych losów dla każdej z drużyny (wersja XLSX | wersja PDF)
  3. Liczba miejsc do wylosowania na listę startową zostanie określona na 650 par.
  4. Do określenia kolejności losowanych drużyn zostanie wykorzystany generator losowych permutacji, dostępny online:
    http://www.jerrydallal.com/random/random_permutation.htm
    przy czym pole "Smallest integer" ustawiamy na 1, "Largest integer" ustawimy na numer ostatniego losu (czyli 4778), natomiast w pole "seed" wpiszemy liczbę, która zostanie wygenerowana podczas Facebook-owej zabawy, która odbędzie się 20 października 2018 roku o godzinie 21:00. Dzięki temu, losowanie będzie jawne.
  5. Kolejność wygenerowanych losów będzie determinowała kolejność drużyn, przy czym pierwsze 650 drużyn (nie licząc powtórzeń) wskoczy na listę startową, natomiast kolejne drużyny zapełnią listę rezerwową.

Wspólne generowanie losowego "seed-a" odbędzie się na Facebooku Biegu Rzeźnika. Początkowa wartość "seed-a" zostaje ustalona na 2019. W sobotę 20 października o godzinie 21:00, pod specjalnie przygotowanym do tego celu postem, wydamy komendę "START" i przez 1 minutę w komentarzach pod tym postem będziemy zbierać zgłoszenia modyfikujące tę wartość. Można zgłosić wyłącznie liczby całkowite z zakresu od -1 do 1 (czyli -1, 0, 1). Można zgłosić co najwyżej jedną liczbę (liczy się pierwsze zgłoszenie). Po minucie wydamy komendę "STOP" i zaczniemy zliczanie zgłoszeń. Jako że Facebook działa niesynchronicznie (właściwie każdemu pojawia się trochę co innego), dlatego wiążące będzie to co pojawi się na monitorze komisji losującej. Po podliczeniu i weryfikacji zostanie ogłoszona oficjalna wartość "seed-a" i wtedy każdy będzie mógł sprawdzić czy jego los okazał się zwycięski.

Oficjalną listę startową oraz rezerwową opublikujemy na naszej stronie www oraz na FB. Będziemy na to potrzebowali około 2h od czasu ogłoszenia wartości "seed-a" (postaramy się to zrobić możliwie szybko, jednak chcemy wszystko dokładnie zweryfikować przed ogłoszeniem list).

Poniżej podajemy tabelkę z ubiegłorocznymi wskaźnikami sukcesu w zależności od zgromadzonej liczby losów. W tym roku będzie to wyglądało na pewno odrobinę inaczej, jednak całkowita liczba losów oraz ich rozkład między drużynami jest bardzo podobny jak w roku ubiegłym więc tabelka daje dobre przybliżenie szans sukcesu.

Życzymy szczęścia!